Masaże kręgosłupa w Raciborzu

Zapraszamy na masaże kręgosłupa w naszym Ośrodku Rehabilitacji Akson w Raciborzu. Co daje masaż kręgosłupa? Jak przebiega zabieg i dla kogo jest przeznaczony?

Masaż kręgosłupa należy do masaży leczniczych. Jest wykonywany na podstawie skierowania od lekarza, a wykonują go rehabilitanci - specjaliści z bogatym doświadczeniem praktycznym i obszerną wiedzą teoretyczną w zakresie anatomii człowieka i jego fizjologii.

 

 

 

Dla kogo jest masaż kręgosłupa

Masaż kręgosłupa jest zalecany osobom ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, dyskopatią lub po urazach, narażonym na przeciążenia, a także osobom skarżącym się na bóle pleców różnego pochodzenia, w tym wywołanych nadwagą, siedzącym trybem życia, czy długotrwałym stresem. We wszystkich tych przypadkach mięśnie trzymające kręgosłup nie są dostatecznie silne, lub są zbyt mocno napięte lub naciągnięte, by spełnić prawidłowo swoje zadanie. Masaż ma na celu poprawę kondycji tych mięśni.

 

Przeciwwskazania do masażu kręgosłupa

Masażu kręgosłupa nie należy wykonywać osobie gorączkującej, przechodzącej ostre stany zapalne, cierpiącej na choroby skóry z wypryskami i pęcherzami. Tego rodzaju zabieg nie jest też wskazany kobietom w czasie menstruacji oraz kobietom w ciąży.

 

Jak przygotować się do masażu kręgosłupa?

Pierwszym krokiem, który podejmie terapeuta zanim przystąpi do masażu jest zapoznanie się z dokumentacją medyczną oraz wywiad z pacjentem. Specjalista upewnia się, czy masaż może zostać wykonany w pozycji leżącej na brzuchu. Jeśli ta pozycja jest bolesna dla pacjenta lub utrudnia mu oddychanie, zabieg przeprowadzany jest w pozycji siedzącej.

 

W trakcie masażu stosowany jest środek zapewniający poślizg dłoni fizjoterapeuty i chroniący skórę pacjenta przed otarciami. Zwykle jest to oliwka. Niekiedy używa się maści, kremów, czy emulsji działających przeciwbólowo, czy przeciwzapalnie.

 

Jak przebiega masaż kręgosłupa?

Masaż kręgosłupa trwa od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut. Zwykle maksymalny czas trwania zabiegu tego rodzaju to 30 minut. W zależności od potrzeb fizjoterapeuta może zastosować masaż klasyczny, złożony z głaskania, ugniatania, rozcierania, wałkowania i oklepywania lub masaż segmentarny.

 

Masaż klasyczny kręgosłupa obejmuje partie pleców, barków oraz pośladków. Wykonywany jest od dołu, w kierunku do serca. Siła nacisku jest dostosowywana do specyfiki schorzenia oraz preferencji pacjenta. Gdy masaż klasyczny nie przynosi oczekiwanych rezultatów, stosowany jest masaż segmentarny. Jest to masaż polegający na użyciu specjalnych chwytów. 

 

Masaż zwykle jest powtarzany w serii 10 zabiegów. 

 

Czy masaż kręgosłupa boli?

Masaż kręgosłupa może wywoływać niewielki ból, zwłaszcza podczas pierwszych spotkań. Fizjoterapeuta dba jednak o to, by zabieg nie był zbyt bolesny, ponieważ może to wpłynąć na obniżenie skuteczności masażu. 

 

Masaże kręgosłupa w Raciborzu

 

Każdy kolejny masaż to ograniczenie dolegliwości kręgosłupa i coraz lepsza kondycja pacjenta, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Ośrodka Rehabilitacji Akson w Raciborzu i skorzystania z masażu kręgosłupa wykonanego przez najlepszych specjalistów.

Napisali o nas

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij